آکادمی شریف مهر

گوگل ادموب چیست Admob؟ + معرفی 8 سرویس مشابه

ادموب چیست

ادموب چیست؟ سوالی که همیشه از من پرسیده شده است. مخصوصا اینکه پای درآمد دلاری در میان است.

تبلیغ درون برنامه‌ای چیست ؟

اگر شما بفهمید تبلیغ درون برنامه‌ای چیست، ادموب را هم درک می‌کنید. در ویدیو ۳ روش کسب درآمد از برنامه اندروید روش‌های مختلفی را برای درآمد از اپلیکیشن اندروید توضیح دادم. یکی از آن روش‌ها تبلیغ درون برنامه‌ای بود.

برنامه‌نویس‌های اندروید باید تبلیغ را از شخصی گرفته و درون اپلیکیشن اندروید خود نمایش دهند. تا به اینجا ساده است. کار آنجایی سخت می‌شود که شما باید گذارش کاملی از تعداد کلیک‌هایی که روی تبلیغات صورت‌گرفته و کلی گذارش دیگر را به تبلیغ دهنده بدهید.

البته فرض را بر این می‌گذاریم که شخص تبلیغ دهنده همیشه در دسترس شماست. قطعا همیشه این‌طور نیست. حالا که با تبلیغ درون برنامه‌ای و چالش‌هایش تا حدی آشنا شدیم به سراغ سوال ادموب چیست می‌رویم.

ادموب چیست ؟

ادموب درواقع سرویس واسطی است که تبلیغ را از تبلیغ دهنده گرفته و به شما که نمایش‌دهنده هستید می‌دهد. تمامی گزارش‌هایی و آنالیز‌هایی که تبلیغ دهنده نیاز دارد را هم آماده می‌کند.

شما به‌عنوان برنامه‌نویس بعد از پیاده‌سازی ادموب در اپلیکیشن اندرویدی خود دیگر خیالتان راحت است که خود ادموب همه چیز را مدیریت می‌کند. خودش تبلیغ دهنده پیدا می‌کند و تبلیغات را روانه برنامه‌های شما می‌کند.

ادموب به‌صورت میانگین ۳۰ درصد از سهم شما کم می‌کند که باتوجه‌به چالش و مدیریت‌هایی که لازم است کاملا منطقی و به‌صرفه است.

درآمد دلاری با ادموب

باتوجه‌به اینکه ادموب یکی از سرویس‌های گوگل محسوب شده و گوگل هم یک شرکت آمریکایی است، طبیعی است که درآمد ادموب به‌صورت دلاری باشد. یعنی ادموب مبلغی که به برنامه‌نویس می‌دهد را دلاری محاسبه می‌کند.

استفاده از ادموب در ایران

بازهم به یک سناریو تکراری برمی‌خوریم. ایرانیان نمی‌توانند درآمد ادموب را دریافت کنند. برای همین به واسطه‌هایی در خارج از کشور نیاز داریم که این درآمد را دریافت کنند و بعد تبدیل و درنهایت به‌حساب بانکی ایرانی شما واریز کنند. در آینده مفصل راجع به این قضیه در قالب یک مقاله توضیح خواهم داد.

تفاوت ادموب با تبلیغات گوگل

درواقع تبلیغات گوگل را هرکسی می‌تواند استفاده کند اما تبلیغات ادموب را معمولا برنامه‌نویس‌ها استفاده می‌کنند.

برای پیاده‌سازی تبلیغات ادموب در اندروید شما نیاز به دانش‌ پایه برنامه‌نویسی اندروید دارید.

سرویس‌های مشابه ادموب

خب فهمیدیم ادموب چیست. اما بهتر است بدانید که ادموب تنها نیست. بله رقبا همیشه آماده هستند. البته می‌شود گفت که ادموب شماره یک است. برای همین بسیاری از رقبای خارجی همکاری نزدیکی با ادموب دارند.

در اینجا رقبای ادموب را به دودسته خارجی و ایرانی تقسیم می‌کنم. مشهورترین‌ها را نام می‌برم.

سرویس‌های مشابه خارجی ادموب

سرویس‌های مشابه ایرانی ادموب

جمع‌بندی

در ابتدا فهمیدیم تبلیغ درون برنامه‌ای چیست . بعد به شما گفتم که ادموب چیست . سپس درآمد دلاری با ادموب را به‌صورت مقدماتی برسی کردیم .

در ادامه تفاوت تبلیغات ادموب و گوگل را به شما گفتم . در انتها هم سرویس‌های مشابه خارجی و ایرانی ادموب را به شما معرفی کردم . امیدوارم مقاله ادموب چیست بدردتان خورده باشد . موفق باشید .

سخن پایانی

درآمد دلاری از ادموب در ایران شدنی است و در این راه من کمکتان می‌کنم . اما قبل از آن شما باید برنامه‌نویس اندروید شوید .

برای اینکه برنامه‌نویس اندروید شوید, پیشنهاد می‌کنم سری به آموزش جامع برنامه‌نویسی اندروید بزنید .

خروج از نسخه موبایل