آکادمی شریف مهر

درآمد دلاری از اپلیکیشن با ادموب + 4 عامل تاثیر گذار

درآمد دلاری از اپلیکیشن

می‌خواهم به‌صورت تخصصی و تجربی راجع به عوامل تاثیر گذار بر درآمد دلاری از اپلیکیشن با ادموب صحبت کنم.

قبل از آن بیاییم برسی کنیم که اصلا ادموب چیست و چرا درآمد دلاری؟

ادموب چیست؟

قبل از اینکه به سراغ درآمد دلاری از اپلیکیشن برویم بهتر است بدانیم اصلا ادموب چیست؟

قبلا دررابطه‌با ادموب کامل در مقاله گوگل ادموب چیست توضیح دادم. همچنین ۸ سرویس ایرانی و خارجی جایگزین را هم معرفی کردم. پس در این مقاله توضیح نمی‌دهم چرا که ممکن است شما از قبل بدانید که ادموب چیست.

چرا درآمد دلاری از اپلیکیشن؟

هرچند معتقدم که صرفا با درآمد دلاری از اپلیکیشن نمی‌شود پول‌دار شد ولی ازآنجایی‌که ارزش ریال در سال‌های گذشته نسبت به دلار کمتر شده خیلی‌ها را وسوسه کرده است که به سراغ درآمد دلاری بروند.

اگر در ایران زندگی کنید خب طبیعتا دلار درآوردن و ریال خرج کردن کمی وسوسه‌کننده و منطقی است.

میزان درآمد ارزی یا دلاری از ادموب

یکی از سوالات مهمی که پرسیده می‌شود راجع به این است که اصلا چقدر می‌شود از ادموب درآمد داشت.

باید توجه کنید که هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا کند که فلان قدر نصب فلان قدر درآمد دارد. درآمد ادموب به موارد بسیاری بستگی دارد. در ادامه مهم‌ترین موارد را باهم برسی می‌کنیم. تمامی موارد حاصل سال‌ها تجربه است.

اگر کسی گفت که می‌توانم ۱۰۰ درصد بگویم درآمد برنامه تو دقیقا چقدر می‌شود آن شخص احتمالا تجربه کافی ندارد.

۱ – موضوع برنامه

قبل از اینکه درآمد از ادموب را شروع کنید بهتر است برسی کنید که آیا روش درآمد از تبلیغ درون برنامه‌ای اصلا مناسب برنامه شما هست یا نه؟ اگر شک دارید که از چه روشی استفاده کنید حتما ویدیو انتخاب بهترین روش درآمد از برنامه اندروید را ببینید.

فرض می‌کنم ویدیو را دیدید و روش تبلیغ درون برنامه‌ای را انتخاب کردید. بازهم باید بدانید که برنامه‌هایی که کاربر با آنها تعامل بیشتری دارد و مخصوصا کاربر برای استفاده از برنامه شما نیاز به فعال‌کردن اینترنت دارد احتمالا درآمد ادموب آن برنامه هم بیشتر می‌شود.

۲ – نحوه پیاده

ادموب امکاناتی را برای نمایش تبلیغات فراهم کرده است. در آینده مفصل در یک مقاله راجع به آنها صحبت می‌کنم. فعلا همین‌قدر بدانید که قراردادن بنر‌های تبلیغاتی درون برنامه سلیقه‌ای نیست. یک سری اصول و قوانین وجود دارد که اگر رعایتشان کنید ممکن است به‌یکبار درآمد شما رشد چشم‌گیری داشته باشد.

یا بلعکس اگر رعایت نکنید درآمد شما کاهش پیدا کرده یا حتی برنامه شما از ادموب اخطار بگیرد.

دقت کنید دانش شما در برنامه‌نویسی اندروید تاثیر زیادی در پیاده‌سازی بهینه جایگاه‌ها دارد.

۳ – نصب روزانه و فعال

نصب روزانه همان‌طور که از اسمش پیداست تعداد نصب‌هایی است که اپلیکیشن شما در طول روز دریافت می‌کند. نصب فعال تعداد کاربر‌هایی که برنامه شما را قبلا نصب و همچنان در حال استفاده از آن هستند.

یکی از مهم‌ترین پارامترها در افزایش درآمد دلاری از اپلیکیشن نصب روزانه است. خیلی مهم‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید. درواقع اگر نصب روزانه شما بالا باشد (مثلا حداقل ۱۰۰۰ نصب روزانه) و از آن طرف درصد حذف بسیار بالا باشد بازهم درآمد برنامه شما قابل قبول خواهد بود.

اما اگر نصب روزانه بسیار پایین باشد حتی اگر درصد زیادی از آنها برنامه را حذف نکنند بازهم درآمد شما نسبت به حالت قبل کم می‌شود. مگر اینکه کاربرهای فعال شما به عدد قابل‌توجهی رسیده باشند.

در کنار تلاش همیشگی بر جذب کاربر جدید سعی کنید کاربران قبلی را هم نگه دارید. چراکه در درازمدت این نصب فعال است که کمک بسیار زیادی به شما می‌کند.

۴ کشور کاربرهای شما

کشور کاربر‌های شما تاثیر بسیار زیادی در میزان درآمد دلاری از اپلیکیشن با ادموب دارد. آمریکا و کشورهای اروپایی جز پردرآمدترین کشورها، ایران و کشورهای آسیایی جز کم‌درآمدترین کشورها محسوب می‌شوند.

یعنی اگر کاربر شما در ایران زندگی کند و روی بنر تبلیغاتی ادموب کلیک کند برای مثال به‌ازای هر کلیک ۰.۰۱۶ دلار دریافت کنید ولی اگر آمریکایی باشد ممکن است ۱ دلار دریافت کنید. چرا؟ این موضوع برمی‌گردد به تبلیغ دهندگان، نرخ تبدیل کلیک به خرید و کلی پارامتر دیگر که ادموب طبق آنها تعیین قیمت می‌کند.

جمع‌بندی

ابتدا برسی کردیم که ادموب چیست. بعد برسی کردیم چرا درآمد دلاری از اپلیکیشن با ادموب؟ بعد به‌صورت تخصصی و تجربی به این موضوع پرداختیم که چه عواملی درآمد ما از ادموب را تعیین می‌کند.

به‌زودی در مقاله‌ای راجع به دریافت درآمد ادموب در ایران برای ایرانیان مفصل توضیح می‌دهم.

امیدوارم مقاله درآمد دلاری از اپلیکیشن با ادموب بدردتان خورده باشد. موفق باشید.

خروج از نسخه موبایل