آکادمی شریف مهر

رزومه امید شریف مهر

رزومه امید شریف مهر

خلاصه رزومه امید شریف مهر

داستان من

سلام امید شریف مهر هستم.از سال ۱۳۸۸ با برنامه نویسی آشنا شدم. 

بالاخره بعد از مدتی از این شاخه به آن شاخه پریدن با برنامه نویسی اندروید آشنا شدم و فهمیدم این دقیقا همان چیزی است که می‌خواهم.

وقتی وارد برنامه نویسی اندروید شدم یک دوره آموزشی تهیه کردم که مدرسش به شدت متخصص بو. با خودم گفتم بهترین دوره آموزشی را تهیه کردم .

بعد از شروع دوره دیدم ای وای چقدر نحوه تدریس حوصله سربر و خشک است. می‌خواستم سرم را به دیوار بکوبم.فهمیدم چون برنامه نویسی یک شغل کاملا منطقی است , مدرس‌های این حوزه‌ هم ناخواسته خشک بی روح و حوصله سر بر تدریسش می‌کردند.

از همه اینها بدتر هیچ پشتیبانی درستی هم درکار نبود. انگار مدرس بعد از ضبط آموزش‌ از دنیا رفته بود.

تازه بعد از کلی سختی و متخصص شدن فهمیدم ای وای حالا چطور کسب درآمد کنم؟ این مسیر پر پیچ و خم سالها طول کشید تا رسیدیم به آکادمی شریف مهر.

برای اولین بار در ایران به زبان فارسی آموزش برنامه نویسی طنز محور و داستان محور ضبط کردم , و تمام تجربیاتم در راه رسیدن به درآمد را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهم.

من اینجام تا شما با نهایت لذت به برنامه نویس تبدیل و بدون آزمون , خطای بسیار به درآمد برسید.

شروع کار با کامپیوتر

همه چیز از سال ۱۳۸۵ شروع شد. جایی که سخت در تلاش بودم با تاسیس وبلاگ‌های گوناگون بتوانم از طریق اینترنت کسب درآمد کنم.

از چه زمانی وارد برنامه‌نویسی شدم؟

۱۳۸۸ با زبان ویژوال بیسیک یک ماشین حساب ساده نوشتم. اینجا نقطه ورود من به دنیای برنامه نویسی بود.

دانشگاه چطور گذشت؟

عنوان رشته تحصیلی بنده در دانشگاه مهندسی تکنولوژی الکترونیک بود.

در رابطه با برنامه نویسی ابتدا با زبان بیسیک در محیط بسکام شروع کردیم, سپس یاد گرفتم با زبان C در محیط کدویژن برای ربات‌های مسیریاب برنامه بنویسم. همچنین با ++C و متلب و LAD هم کار کردم.

با چه زبان‌هایی کار کردی؟

به صورت کلی به ترتیب با زبان‌های زیر کار کردم .دقت کنید برای برنامه نویسی اندروید لازم نیست همه اینهارا یاد بگیرید. بعضی از اینها مربوط به رشته تحصیلی بنده یعنی مهندسی تکنولوژی الکترونیک است.

در بخش انتشار اپلیکیشن چه گذشت؟

از سال ۱۳۹۴ رسما با زبان جاوا وارد برنامه نویسی اندروید شدم. در همان سال ۹۴ اولین اپلیکیشن خودم را منتشر کردم. در کمال نا باوری اولین برنامه نامش آموزش اندروید استودیو بود.

در بین این همه اپلیکیشن‌ برنامه‌های خاطره سازی مثل پیامسل(بانک‌میلیونی پیامک) , کیف‌مدارک پایا , جعبه ابزار مذهبی فردوس و ابزار‌هایی برای شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام, تلگرام و واتساپ توسعه دادم که زمانی جز برنامه‌های برگزیده قرار گرفتند.

اپلیکیشن‌های کم سر و صدا اما خوش درآمد مثل فالوئربگیر , خلافی بگیر , انواع ادعیه‌ هم در سابقه وجود دارد.

بنظرم پروسه انتشار اپلیکیشن بالاترین سطحی هست که یک برنامه نویس اندروید می‌تواند تجربه کند.

بالاتر از فریلنسینگ و استخدام.

آکادمی شریف مهر

آکادمی شریف مهر با هدف جایگزین کردن آموزش‌های خسته کننده و غیرکاربردی برنامه نویسی با آموزش داستان محور , طنز محور و کاربردی تاسیس شد.

تا به الان ۳ دوره آموزشی مهم در آکادمی شریف مهر منتشر شده است. از درک و شروع برنامه نویسی تا تخصص و درآمد از برنامه نویسی اندروید.

دوره درک برنامه نویسی تا به الان نزدیک به ۳ هزار دانشجو از سرتاسر جهان داشته است.

دوره جامع و تخصصی اندروید دارای بیشتر از ۸۰ ساعت آموزش ویدیویی کاربردی است.

سخن پایانی

برای انتخاب مدرس برنامه‌نویسی به هیچ کدام اینها اهمیت ندهید. حتی اگر مدرس مورد نظر رئیس شرکت گوگل بود بازهم یک آموزش رایگان از او ببینید.این شما هستید که باید با نحوه تدریس و پشتیبانی آن مدرس ارتباط برقرار کنید.

خروج از نسخه موبایل