آکادمی شریف مهر

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اندروید به‌صورت حرفه‌ای چقدر است؟

تصور کنید شخصی به شما بگوید که فردا از دنیا می‌روید! آیا حاضرید ۹۰٪ هر آنچه که دارید را بدهید و پنج سال بیشتر زنده بمانید؟بله زمان با ارزش ترین دارایی ما است.

پس باید بدانیم چه مدت طول می‌کشد تا به برنامه نویس اندروید یا یک متخصص تبدیل شویم؟ مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اندروید چقدر است؟
چقدر طول می‌کشد تا مسیر برنامه نویسی اندروید را طی کنیم؟
بالاخره بعد از چندین سال تجربه و برسی دانشجوهای مختلف پاسخ این سوال را به شما می‌دهم.

ویدیو مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اندروید

برنامه‌نویسی اندروید امروزه به یک ترند تبدیل شده که افراد زیادی تقاضای یادگیری آن را دارند و احتمالا این سوال در ذهن بسیاری از افراد به وجود می‌آید که مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اندروید چقدر است و چقدر طول می‌کشد تا ما به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای در این زمینه تبدیل شویم؟

اگر شما هم این سوال را در ذهن خود دارید باید بدانید که عوامل و فاکتورهای مختلفی می‌توانند روی این مدت‌زمان تاثیرگذار باشند که آشنایی با آنها نیز می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند.

به‌طورکلی باید بدانید که توسعه اپلیکیشن‌های اندرویدی می‌تواند درآمد بسیار بالایی را برای شما به همراه داشته باشد ولی این به شرطی است که شما بتوانید برنامه‌نویسی در این زمینه را به‌خوبی بیاموزید.

دقت داشته باشید که یادگیری مبانی برنامه نویسی اندروید کار ساده‌ای نیست و شما احتمالا در این مسیر با چالش‌ها و مشکلاتی نیز همراه خواهید شد. بااین‌حال اگر این مبانی را به‌صورت اصولی بیاموزید می‌توانید عملکرد خوبی را در این زمینه در آینده از خود نشان دهید.

سختی یادگیری برنامه‌نویسی اندروید

آیا یادگیری برنامه‌نویسی اندروید سخت است؟

احتمالا یکی از اولین سوالاتی که در خصوص مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اندروید برای هرکسی به وجود می‌آید این است که آیا یادگیری برنامه‌نویسی برای اپلیکیشن‌های اندرویدی سخت است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بله این کار ممکن است کمی سخت باشد ولی شما باید سعی کنید این کار را به‌صورت اصولی انجام دهید. اگر احساس می‌کنید که در این زمینه مشکل دارید بهتر است از یک مدرس باتجربه کمک بگیرید تا بتوانید این مسیر را به بهترین شکل ممکن طی کنید.

شما برای این کار باید با زبان برنامه نویسی Kotlin آشنا شوید، که زبان Native برنامه نویسی اندروید است.

ما در آکادمی شریفمهر یک دوره رایگان آموزش برنامه نویسی داریم، در این دوره برخی از مباحث پایه زبان کاتلین را شرح داده‌ایم.

اگر نمی‌دانید زبان کاتلین چیست و قصد آشنایی با این زبان را دارید پیشنهاد می‌کنم حتما این دوره کاربردی را تماشا کنید.

در ادامه شما باید مفاهیم برنامه‌نویسی و همین‌طور مبانی برنامه نویسی اندروید را نیز بیاموزید.

آشنایی با انواع الگوریتم‌ها، نحوه طراحی رابط کاربری و … نیز همگی از جمله مواردی هستند که امروزه در دنیای برنامه‌نویسی اندروید لازم و ضروری بوده و از درجه اهمیت بالایی برخوردار هستند.

توصیه مهمی که در این مسیر به شما داریم این است که سعی کنید حتما از افرادی که تجربه و تخصص بیشتری نسبت به شما در این زمینه دارند مشورت بگیرید تا بتوانید عملکرد بهتری را در این حوزه داشته باشید.

مدت‌زمان یادگیری برنامه‌نویسی اندروید

چقدر طول می‌کشد تا برنامه‌نویسی اندروید را بیاموزیم؟

به‌طورکلی یادگیری برنامه‌نویسی اندروید یک فرایند یک‌روزه نیست و نیازمند صرف زمان و انرژی زیادی است. البته باید دقت داشته باشید که مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اندروید می‌تواند به فاکتورهای مختلفی بستگی داشته باشد که از جمله آنها می‌توان به میزان استعداد شما، دانشی که از قبل در این زمینه دارید و … اشاره کرد که در ادامه به طور مفصل در خصوص این موضوع صحبت خواهیم کرد. پس به طور کلی هر فردی از سرعت مخصوص به خود در زمینه یادگیری برنامه‌نویسی اندروید برخوردار است.

یکی دیگر از مواردی که روی یادگیری برنامه نویسی اندروید تاثیر گذار است داشتن علاقه به این حوزه است.

در مقاله پیش نیاز ورود به برنامه نویسی اندروید به یکی از تکنیک‌هایی که چگونه متوجه شویم به این حوزه علاقمند هستیم پرداخته‌ایم.

در حین یادگیری برنامه نویسی اندروید، ممکن است اتفاق ناخوشایندی برای ما رخ دهد، برای مثال دچار بیماری شویم، یا هنگام رانندگی تصادف کنیم و صدمه ببینیم و … همه‌ی این موارد طبیعتا ما را از مسیر یادگیری مدتی دور می‌کند و به همین دلیل است که دقیقا مدت زمان مشخصی برای یادگیری برنامه نویسی اندروید وجود ندارد.

بااین‌حال به‌طورکلی می‌توان گفت شما برای یادگیری مبانی برنامه‌نویسی کاتلین به طور متوسط حداقل 3 الی 4 ماه زمان نیاز خواهید داشت و در ادامه برای این‌که با مبانی برنامه‌نویسی اندروید آشنا شوید نیز حداقل به همین میزان یعنی 3 الی 4 ماه زمان نیاز پیدا خواهید کرد. در ادامه شما برای این‌که بتوانید به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای اندروید تبدیل شوید باید سعی کنید تا زمان بیشتری را صرف کنید که باعث می‌شود تا کل این مسیر حداقل 1 الی 1.5 سال به طول بینجامد.

عوامل موثر بر یادگیری برنامه‌نویسی اندروید

چه عواملی روی یادگیری برنامه‌نویسی اندروید و مدت‌زمان آن تاثیرگذار هستند؟

عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند به میزان بسیار زیادی روی مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اندروید تاثیرگذار باشند که آشنایی با این عوامل نیز برای شما مفید خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین این عوامل استعداد شما در یادگیری مفاهیم برنامه‌نویسی است. هرچه از استعداد بیشتری برخوردار باشید می‌توانید سریع‌تر مطالب را بیاموزید.

عامل مهم دیگر مدت‌زمانی است که در طول روز شما تلاش می‌کنید. هرچه تلاش شما بیشتر باشد نتیجه بهتر و سریع‌تری را نیز دریافت خواهید کرد.

از دیگر فاکتورها و عوامل مهمی که امروزه به میزان زیادی در این زمینه تاثیرگذار است می‌توان به منبع آموزشی شما اشاره کرد. درصورتی‌که از منابع آموزشی معتبر برنامه‌نویسی اندروید را بیاموزید می‌توانید در مدت‌زمان کوتاه‌تری به نتیجه برسید. البته باید دقت داشته باشید که استفاده از منابع آموزشی معتبر می‌تواند به میزان زیادی روی کیفیت آموزش شما نیز تاثیرگذار بوده و شما را به یک برنامه‌نویس برتر تبدیل کند.

قبل از خواندن ادامه مطلب پیشنهاد میکنیم مطلب زبان برنامه نویسی اپلیکیشن را هم بخوانید.

نقشه راه برنامه نویسی اندروید

یکی از مواردی که روی یادگیری سریعتر برنامه نویسی اندروید تاثیر گذار است، استفاده از نقشه راه برنامه نویسی اندروید است.

نقشه راه برنامه نویسی اندروید بیان می‌کند که ابتدا باید با زبان کاتلین آشنا شویم و به مباحث آن مسلط شویم، زیرا یادگیری برنامه نویسی اندروید بدون تسلط داشتن به زبان کاتلین بسیار دشوار است.

و در گام دوم که گام آخر است ما را هدایت می‌کند به سمت اندروید استودیو و کد نویسی در این محیط توسعه جذاب.

اگر اطلاعات زیادی در مورد نقشه راه برنامه نویسی اندروید ندارید، پیشنهاد میکنم سری به مقاله نقشه راه برنامه نویسی اندروید بزنید. در این مقاله نقشه راه برنامه نویسی اندروید را به‌طور کامل شرح داده‌ایم.

پس اگر شما هم قصد دارید تا سریع‌تر به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای اندروید تبدیل شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به این عوامل نیز دقت و توجه کافی داشته باشید.

روش سریع برای یادگیری برنامه‌نویسی اندروید

سریع‌ترین روش‌ها برای یادگیری برنامه‌نویسی اندروید کدام روش‌ها هستند؟

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اندروید همان‌طور که پیش‌ازاین نیز بیان کردیم به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها منبع آموزشی است که از آن استفاده می‌کنید. پس قابل پیش‌بینی خواهد بود که سریع‌ترین روش برای یادگیری برنامه‌نویسی اندروید روشی است که از منابع آموزشی معتبر استفاده می‌کند. اگر شما هم نگرانی‌هایی در خصوص تهیه منابع آموزشی در این زمینه دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات سایت ما نیز در این زمینه استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

بااین‌حال تنها آموزش دیدن و تماشای منابع آموزشی نمی‌تواند باعث شود تا شما به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای اندروید تبدیل شوید. اگر شما هم قصد دارید درآمد بالایی را در این زمینه تجربه کنید حتما باید سعی کنید پروژه‌هایی را هرچند ساده برای خود تعریف کرده و شروع به کارکردن روی آنها کنید. این کار قطعا نیازمند صرف زمان و انرژی بیشتری خواهد بود ولی می‌توانید مطمئن باشید که اثرات آن روی روند یادگیری شما کاملا مشخص خواهد بود و می‌تواند این روند را سرعت ببخشد.

جمع بندی

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اندروید امروزه به یکی از دغدغه‌های اصلی اکثر افرادی تبدیل شده که قصد یادگیری برنامه‌نویسی اندروید را دارند. این مدت‌زمان حداقل بین 1 تا 1.5 سال خواهد بود و فاکتورهای مختلفی نیز روی آن تاثیرگذار هستند که از جمله آنها می‌توان به میزان تجربه قبلی و تلاش شما اشاره کرد. اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در خصوص این موضوع هستید می‌توانید همین حالا از خدمات سایت ما نیز در این زمینه استفاده کنید.

امیدوارم که این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد، هر سوال و ابهامی که داشتید حتما در بخش نظرات در زیر این مقاله بیان کنید. موفق و پیروز باشید. ❤

خروج از نسخه موبایل