آکادمی شریف مهر

0 تا 100 تبلیغات نصب اپلیکیشن (cpi) + مهم ترین مزایا و معایب

با وجود رقابت بسیار شدید بین اپلیکیشن‌های مختلف موبایلی لازم است که بهترین روند تبلیغ را انتخاب کنید. تبلیغات نصب اپلیکیشن (CPI) یکی از مهم‌ترین روش‌های موجود برای افزایش نصب اپلیکیشن محسوب می‌شوند که اگر به شکل صحیحی از آن‌ها استفاده کنیم، می‌توانیم تعداد کاربران خود را به شکل قابل توجهی افزایش دهیم.

کلمه CPI خود از عبارت cost per install مشتق شده است که به ماهیت کلی این نوع تبلیغات اشاره می‌کند. CPI نیز همانند هر روش تبلیغاتی دیگری شامل برخی مزایا و معایب مشخص است که پیش از انتخاب آن باید به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرند.

تبلیغات نصب اپلیکیشن چیست؟

تبلیغات نصب اپلیکیشن چیست؟

تبلیغات به شکل CPI را می‌توان رقیب اصلی تبلیغات کلیکی دانست. در واقع، در اکثر موارد باید بین تبلیغات CPI و تبلیغات کلیکی یکی را به عنوان گزینه نخست خود بیان کنید. این نوع تبلیغات در بازاریابی یا مارکتینگ اپ‌های مختلف نقشی اساسی را ایفا می‌کنند. هرچه تبلیغات نصب اپلیکیشن (CPI) به شکل بهتر و با جذاب‌تری ارائه شود،‌ طبیعتاً در دنیای اپلیکیشن‌ها به رتبه برتری دست پیدا می‌‌کنید. در دنیای تبلیغات به CPI تبلیغ نتیجه محور گفته می‌شود که با ماهیت اصلی آن نیز همخوانی دارد.

در تبلیغات موسوم به CPI شما به عنوان مدیر اپلیکیشن باید به ازای هر بار نصب شدن برنامه هزینه مشخصی را پرداخت کنید. این گزینه شاید برای افرادی که از تکنیک‌های تبلیغاتی جدید بی‌خبر هستند، کمی عجیب به‌ نظر برسد، اما حقیقت آن است که تا زمان نصب نشدن اپلیکیشن، شما از پرداخت هزینه معاف خواهید بود.

استفاده از این روش تبلیغاتی رابطه مستقیمی با استفاده از پارامترهای نظارتی خاصی همچون Appsflyer دارد. در واقع باید مشخص شود که واقعاً چه تعداد از مشاهده‌کنندگان تبلیغات نسبت به نصب برنامه اقدام کرده‌اند تا هزینه نهایی تبلیغات مشخص شود. در حوزه تبلیغات نصب اپلیکیشن (CPI) به دست آوردن آمارهای دقیق در خصوص تعداد نصب اپلیکیشن از اهمیت بالایی برخوردار است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

سایت  magnet درباره اهمیت CPI می گوید:

CPI یک معیار اساسی برای توسعه دهندگان برنامه است. مهم نیست که برنامه شما چقدر عالی است اگر کسی از آن استفاده نمی‌کند یعنی شما باخت داده‌اید.

شما می‌توانید از CPI برای ارزیابی کمپین‌های بازاریابی خود استفاده کنید و همچنین می‌توانید بودجه و استراتژی خود را تنظیم کنید تا با درک اینکه چقدر هزینه برای به دست آوردن یک کاربر جدید هزینه می‌کنید، بیشترین سود را به دست آورید.

هزینه تبلیغات نصب اپلیکیشن

برای تعیین هزینه تبلیغات نصب اپلیکیشن (CPI) باید دو فاکتور مهم را در نظر داشته باشیم. مورد اول هزینه کلی بازاریابی و هزینه دوم نیز مربوط به تعداد دفعات نصب برنامه است. این دو هزینه باید در کنار هم مورد استفاده قرار بگیرند تا در نهایت بتوان هزینه CPI را محاسبه کرد. فرمول ساده CPI به شکل زیر است:

هزینه نهایی = هزینه بازاریابی تقسیم بر تعداد دفعات نصب برنامه

مقایسه تبلیغات CPI و تبلیغات کلیکی

مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم، مقایسه تبلیغات CPI و تبلیغاتی است که از آن‌ها به عنوان تبلیغات کلیکی یاد می‌شود. در این نوع تبلیغات، به ازای هر بار کلیک کردن کاربر هزینه‌ای پرداخت خواهد شد، نه به ازای هر بار نصب برنامه.

تبلیغاتی کلیکی زمانی می‌توانند مؤثر باشند که به ویژگی‌های مهم دیگری نیز توجه کرده باشیم. به عنوان نمونه، باید مطمئن بود که حجم برنامه مناسب باشد و تبلیغات آن در مارکت مورد نظرمان به خوبی شکل بگیرد. این در حالی است که تبلیغات نصب اپلیکیشن (CPI) عموماً تحت عنوان تبلیغات تستی یا آزمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا مشخص شود که محبوبیت اپ مورد نظر چقدر است.

در واقع، اگر به دنبال تست اپلیکیشن خود با بودجه کم هستید، بهترین گزینه ممکن برای شما استفاده از تبلیغات CPI است. اگرچه شاید در نگاه اول این گزینه تبلیغاتی پرهزینه و گران به نظر بیاید، اما نکته مهم آن است که هزینه پرداخت شده به شکل کاملاً مشخص قابل بررسی خواهد بود.

چنانچه به تازگی وارد دنیای تبلیغات شده‌اید، استفاده از روش CPI نسبت به روش کلیکی اولویت دارد، البته در هر صورت توصیه می‌شود که هم تبلیغات کلیکی و هم تبلیغات نصب اپلیکیشن (CPI) مورد استفاده قرار بگیرند و در نهایت، با انجام تجزیه و تحلیل‌های ویژه تشخیص داده شود ک کدام یک به‌صرفه‌تر است.

قبل از خواندن ادامه مطلب سری هم به مقاله بهینه سازی اپلیکیشن یا اپ استور چیست؟ بزنید.

مهم‌ترین مزایا CPI

حال که با ماهیت و تفاوت کلی تبلیغات سی پی آی با تبلیغات کلیکی آشنا شده‌ایم، بهتر است به مزایای اصلی این روش مهم نیز بپردازیم. به طور کلی می‌توان بیان کرد که این روش تبلیغاتی نسبت به سایر راهکارهای نوین مزیت‌های گسترده‌تری دارد. امروزه حتی شرکت‌های برتر تولید اپلیکیشن و یا شرکت‌های بازی‌سازی بزرگ از این روش مهم استفاده می‌کنند. مزیت‌های تبلیغات نصب اپلیکیشن (CPI) عبارت‌اند از:

web24 در رابطه با مزایای این کار می گوید:

CPI اندازه‌گیری هزینه‌های جذب مشتری شما (CAC) است و بنابراین به تعیین میزان موثر بودن کمپین در ایجاد نصب کمک می‌کند. نرخ نصب بالا به این معنی است که کمپین شما در زمان مناسب و با خلاقیت مناسب به مخاطبان هدف مناسب دست پیدا می کند.

معایب مربوط به استفاده از سی پی آی

تبلیغات به شکل CPI از برخی معایب خاص نیز برخوردار است که باید مورد بررسی قرار بگیرند. تنها با بررسی معایب و مزایای این نوع تبلیغات می‌توان به مناسب بودن آن‌ها در یک شرایط مشخص پی برد. اولین و شاید مهم‌ترین عیبی که باید به آن اشاره کنیم، هزینه‌های بالای این روش است. اگر اپلیکیشنی که تبلیغ می‌شود، بتواند در همان ساعات اولیه عرضه نرخ نصب زیادی را به دست بیاورد، طبیعتاً هزینه تبلیغات نصب اپلیکیشن (CPI) افزایش پیدا می‌کند.

مورد دیگری که می‌‌توان از آن به عنوان یک عیب واضح یاد کرد، ایجاد محدودیت در روند بازاریابی به این شکل است. در واقع، دست تبلیغ‌کنندگان در روش سی پی آی بسته است و تنها می‌توانند از برخی راهکارهای از پیش تعیین‌ شده پیروی کنند. اگر به دنبال تبلیغات خلاق هستید، بهتر است به سراغ این گزینه نروید.

آخرین عیب نیز پایان یافتن روند نصب اپلیکیشن با توجه به اتمام کمپین تبلیغاتی است. در واقع، هر موقع که کمپین cpi به پایان برسد یا بودجه شما تمام شود، میزان نصب اپلیکیشن نیز به شدت کاهش خواهد یافت. این در حالی صورت می‌گیرد که برخی از مدل‌های تبلیغاتی مدت زمان مشخصی ندارند.

پیشنهاد میکنیم ویدئوی زیر را که در رابطه با افزایش نصب اپلیکیشن است مشاهده کنید:

 

استفاده از متخصصان

استفاده از تبلیغات نصب اپلیکیشن (cpi) به خصوص در مواردی که اپلیکیشن برای نخستین بار در حال ارائه به مارکت‌ها است، یک امر کاملاً پیچیده محسوب می‌شود. به همین دلیل، لازم است که از همان ابتدای کار نسبت به استفاده از یک تیم بازاریابی ویژه اقدام کنید.

تیم‌های متخصص بازاریابی اپلیکیشن می‌توانند با تست کردن نحوه عملکرد روند‌های مختلف تبلیغاتی اعم از تبلیغات سی پی آی و یا تبلیغات کلیکی بهترین گزینه ممکن را برای شما انتخاب کنند، گزینه‌ای که طبیعتاً نتیجه مورد نظر شما را به همراه خواهد داشت.

سخن پایانی

امروزه استفاده از روش‌های تبلیغاتی مناسب برای معرفی اپلیکیشن‌های گوناگون به یک امر حیاتی تبدیل شده است. تا زمانی که اپلیکیشن خود را به شکل خوبی تبلیغ نکنید، نمی‌توانید انتظار جذب کاربران مختلف را داشته باشید.

تبلیغات نصب اپلیکیشن (cpi) تبلیغاتی محسوب می‌شوند که در آن تنها به ازای هر بار نصب اپلیکیشن باید هزینه مشخصی را پرداخت کنید. این تبلیغات برای افرادی که در این حوزه مبتدی هستند، عالی به نظر می‌رسد و می‌تواند برای تبلیغات تست نیز به کار گرفته شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در آکادمی شریف مهر تماس بگیرید تا شما را به طور کامل یاری کنند.

 

سوالات متداول

1- cpi چیست؟

تبلیغات CPI مخفف عبارت Cost Per Install است که با استفاده از آن می توانید اپلیکیشن خود را تبلیغ کنید و کاربر را مستقیم به صفحه دانلود آن هدایت کنید

2- مزایای استفاده از cpi چیست؟

جذب کاربران فعال و هدفمند، مشخص بودن میزان هزینه پرداختی و ریسک پایین تبلیغات از مهم ترین مزایای cpi است.

خروج از نسخه موبایل