آکادمی شریف مهر

بهترین اپلیکیشن کسب درآمد را بشناسید! + چند ایده جذاب

با ظهور برنامه‌های جدید کاربران در جستجوی بهترین اپلیکیشن کسب درآمد به سر می‌برند. از سوی دیگر، افرادی که در حوزه ساخت اپلیکیشن فعالیت می‌کنند از اهمیت این موضوع آگاهی دارند و به دنبال ایده‌های جذاب در همین رابطه هستند. اپلیکیشن‌های کسب درآمد یا money making applications برنامه‌هایی به شمار می‌روند که در آن‌ها افراد با انجام فعالیت خاصی به صورت مستمر، مقداری پاداش را به اشکال مختلف دریافت می‌کنند. در ادامه چند نمونه بین‌المللی از این نوع اپ‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین اپلیکیشن کسب درآمد

اگر شما هم به دنبال کسب درآمد از اپلیکیشن هستید، باید بگوییم گزینه‌های مختلفی پیش روی شما قرار گرفته است. اپلیکیشن‌های کسب درآمد به نحوی طراحی شده‌اند که افراد عادی را به یک کاربر دائمی تبدیل کنند. برای این منظور با ارائه یک سری وظایف یا task از آن‌ها می خواهند به استفاده از اپلیکیشن ادامه دهند تا پاداش دریافت کنند. در این بخش به هفت اپلیکیشن کسب درآمد خارجی اشاره می‌کنیم و روش کسب درآمد در آن‌ها را به شما توضیح می‌دهیم.

نکته: یکی از مهم ترین دلایلی که باعث موفقیت و محبوبیت این نوع اپلیکیشن ها بین مردم شده است، این است که صاحبان آنها از تکنیک بازاریابی اپلیکیشن برای موفقیت در این بازار بسیار رقابتی استفاده می کنند.

اپلیکیشن شگباکس

اپلیکیشن شگباکس

شگباکس یکی از نخستین اپلیکیشن‌هایی محسوب می‌شود که در حوزه کسب درآمد از طریق ارائه پاداش به کاربران شروع به فعالیت کرده است. این اپلیکیشن‌ تا کنون موفق شده میلیون‌ها کاربر را به سمت خود جلب کند. اصول اصلی کسب درآمد در این اپلیکیشن‌ انجام وظایف ساده توسط کاربران آن هم به شکل روزانه است. به‌عنوان‌مثال کاربران باید هر روز در یک سری نظرسنجی‌های آنلاین شرکت کنند.

البته در شگباکس بخش‌های متعدد دیگری نیز وجود دارد. به‌عنوان‌مثال یک بخش در این اپ وجود دارد که مخصوص بازی‌های دو نفره است و کاربران با بازی کردن به پاداش جزئی دست پیدا می‌کنند. تماشا کردن ویدیو و جواب دادن به پرسش‌های مطرح شده در بین ویدیوها، از راهکارهای اصلی جهت کسب درآمد در اپ شگباکس است.

اپلیکیشن گوگل ریواردز

گوگل، اپ خاصی به نام opinion rewards دارد که می‌توان آن را بهترین اپلیکیشن کسب درآمد برای برخی از افراد دانست. این اپلیکیشن در گوگل پلی برای عموم در دسترس است. اگر از جمله کاربرانی هستید که همواره دوست دارند نظر خود را در رابطه با محصول یا موضوع خاصی ارائه دهند، این اپلیکیشن قطعاً به کارتان می‌آید.

در ریواردز شما وظیفه دارید تا در نظرسنجی‌های هفتگی گوگل شرکت کنید و نظر خود را در رابطه با موضوعی که گوگل از شما در مورد آن سؤال می‌پرسد، بیان کنید. به‌عنوان‌مثال ممکن است در یک نظرسنجی از نحوه جستجو در سرویس یوتیوب و کیفیت کلی آن از شما پرسش‌های ساده‌ای شود.

لازم نیست نگران پاسخ‌ها باشید! این پرسش‌ها حالت امتحانی ندارند که با جواب نادرست به آن‌ها نمره منفی بگیرید! تنها کافی است بر اساس صداقت و همچنین نظر کلی خود به آن‌ها پاسخ دهید. در اغلب موارد کاربران باید به صورت هفتگی حداقل در بیست نظر سنجی مختلف شرکت کنند و نظر خود را با گوگل در میان بگذارند.

پاداشی که در گوگل ریواردز ارائه می‌شود، نقدی نیست. در واقع این شرکت پاداش شما را به شکل یک نوع گیفت کارت در اختیارتان قرار می‌دهد و سپس شما می‌توانید با استفاده از همان گیفت کارت محصولات مختلف موجود در گوگل پلی استور اعم از آهنگ، فیلم و یا اپ‌های پولی را خریداری کنید.

یکی از کاربران opinion rewards نظر خود را بعد از استفاده از این اپلیکیشن خارجی در Google Play اینگونه بیان میکند:

Great experience with this app. I’ve had it for almost 7 years and just do the surveys as they suit me. I’ve gotten $230 in credit for the play store over that time span, so it’s not a very lucrative thing, but I almost always something to put towards a new app or movie. Sometimes I have enough saved to just pay for it out right. The surveys aren’t very intrusive and are very quick to complete. I answer them as truthfully as I can, but prefer not to share receipts or other very personal info.

اپلیکیشن ویگل

اپلیکیشن ویگل (viggle) را می توان بهترین اپلیکیشن کسب درآمد برای افرادی دانست که عاشق فیلم دیدن و آهنگ شنیدن هستند. در این اپلیکیشن کاربران باید پس از دیدن ویدیو تعیین شده یا موسیقی خاصی که در اختیار آن‌ها قرار می‌‌گیرد، نظرات خود را نسبت به آن اعلام کنند.

اپلیکیشن ویگل نیز پاداش‌های خود را به شکل مستقیم ارائه نمی دهد، بلکه به شکل تخفیف‌های گسترده برای رستوران‌ها، هتل‌ها و موارد مشابه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. نکته جالب در مورد طراحی اپلیکیشن ویگل رابط کاربری جذاب آن بوده که نکات مختلفی را در خود پنهان کرده است.

به‌عنوان‌مثال کاربران می‌توانند با تکان دادن یا لرزاندن گوشی خود بر اساس امتیازهایشان تخفیفات ویژه ای را دریافت کنند. در واقع نام این اپلیکیشن نیز به همین علت انتخاب شده است؛ زیرا viggle به معنای لرزاندن و تکان دادن است. ویگل به عنوان بهترین اپلیکیشن کسب درآمد برای افراد علاقه‌مند به سرگرمی می‌تواند برای پر کردن اوقات فراغت آنها و در عین حال دریافت یک سری پاداش‌های جزئی واقعاً مناسب باشد.

قبل از خواندن ادامه مطلب بهتر است سری هم به مقاله بهینه سازی اپلیکیشن یا اپ استور چیست؟ بزنید.

کسب درآمد از اپلیکیشن

کسب کردن درآمد از اپلیکیشن در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته است. مواردی که در بخش‌‌های قبلی به آن‌ها اشاره کردیم، نمونه‌های خارجی از این اپلیکیشن ها بودند که طرف‌داران زیادی را به سمت خود جلب کرده‌اند. امروزه نمونه‌های داخلی متعددی برای چنین موضوعی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

کسب درآمد در دیجی پی به وسیله پرداخت مستقیم مبالغی از طرف این اپلیکیشن صورت می‌گیرد. به‌عنوان‌مثال وقتی که از طریق این اپلیکیشن شارژ سیم‌کارت اعتباری خریداری کرده و یا قبض‌های خود را پرداخت می‌کنید، مقداری پاداش به شما ارائه می‌شود. در اپلیکیشن اسنپ کیو در صورت پیروزی در مسابقات مختلف چنین پاداش‌هایی به شما ارائه شده و آی فیلو نیز یک شبکه جهت کسب درآمد از طریق تولید محتوا است.

برای یادگیری نحوه انتشار اپلیکیشن، پیشنهاد میکنیم دوره الفبا انتشار اپلیکیشن امید شریف مهر را ببینید.

ساخت چنین اپلیکیشن‌هایی باید توسط تیم‌های حرفه‌ای صورت بگیرد. دلیل این امر نیز پیچیدگی‌های است که در طول روند طراحی آن‌ها وجود دارد. به‌عنوان‌مثال کنترل کردن درخواست‌های متفاوت از سوی تعداد بالایی کاربر و یا طراحی روند پرداخت پاداش، نیازمند دانش بالایی در حوزه طراحی اپلیکیشن است.

به نقل از سایت appemon یکی دیگر از اپلیکیشن های کسب درامد ایرانی، اپلیکیشن کارنت است:

اپلیکیشن ایرانی برای کسب درامد دیگری که به وسیله آن می توانید در خانه درامد کسب کنید کارنت نام دارد. شما با استفاده از این برنامه به صورت آنلاین و در مدت زمان کوتاهی می توانید صاحب شغل شوید و به کسب درامد بپردازید. برای استخدام شدن در کارنت فقط به یک گوشی هوشمند و رایانه نیاز دارید. درصورتی‌که تجهیزات لازم و‌ سن قانونی دارید می‌توانید با فرم پر کردن و انتخاب شرکت موردنظر کارتان را در مدت کوتاهی آغاز کنید. البته برای دریافت فرم ثبت‌نام شرکت‌ها باید مبلغ 10 هزار تومان پرداخت کنید. مؤسسین و کاربران کارنت به شما می‌گویند که شما به‌طور روزانه می‌توانید درامد چند صدهزارتومانی از این برنامه داشته باشید.

به طور کلی نمی‌توان یک مورد را به عنوان بهترین اپلیکیشن کسب درآمد بیان کرد. شما باید با توجه به نیاز و همچنین علاقه خود نسبت به کسب درآمد از طریق یکی از این برنامه‌ها اقدام کنید. در صورت داشتن علاقه می‌توانید با ایده ساخت اپلیکیشن اختصاصی خود و به کارگیری تکنیک های تبلیغات نصب اپلیکیشن (CPI) در قدم دوم کاربران را با این استراتژی به سمت خدماتتان جلب کنید.

سخن پایانی

اپلیکیشن‌ها امروزه در بخش‌های مختلف زندگی ما نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. برخی از اپلیکیشن‌ها که با عنوان اپلیکیشن‌های کسب درآمد شناخته می‌شوند در سال‌های اخیر محبوبیت بالایی پیدا کرده‌اند. این اپلیکیشن‌ها با پرداخت پاداش، کاربران جدید را جذب می‌کنند که یکی از بهترین تکنیک های افزایش نصب اپلیکیشن میباشد.

بهترین اپلیکیشن کسب درآمد اپلیکیشنی محسوب می‌شود که بتواند علی رغم داشتن تعداد کاربران بالا آن‌ها را به طور کامل کنترل کند و سپس پاداش‌های مورد انتظار را در اختیار آن‌ها قرار دهد. طراحی این نوع اپلیکیشن‌ها باید با برنامه‌ریزی قبلی و بر اساس یک پلن یا استراتژی خاص مالی پیش برود. در غیر این صورت امکان ایجاد ضرر مالی وجود خواهد داشت.

 

سوالات متداول

1- کسب درامد از طریق نصب اپلیکیشن چگونه است؟

اپلیکیشن‌های کسب درآمد به نحوی طراحی شده‌اند که در آن‌ها افراد با انجام فعالیت خاصی به صورت مستمر، مقداری پاداش را به شکل های مختلف دریافت می‌کنند.

2- بهترین اپلیکیشن کسب درآمد خارجی کدام است؟

اپلیکیشن شگباکس، گوگل ریواردز و ویگل جزء بهترین اپلیکیشنهای کسب درآمد خارجی محسوب می شوند.

خروج از نسخه موبایل